Oddaj krew! Podziel się życiem! - Biblioteka Publiczna Gminy Kuźnica

Pod takim hasłem tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 22 grudnia 2023 roku Biblioteka Publiczna w Kuźnicy zorganizowała zbiórkę krwi.

Blisko 40 osób podzieliło się najlepszym prezentem jakim jest krew! Byli wśród nich mieszkańcy naszej gminy, przedstawiciele samorządu, funkcjonariusze Straży Granicznej w Kuźnicy oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej. W sumie udało się zebrać ponad 17 litrów krwi! Wszystkie te osoby to wspaniali ludzie, którzy podzieli się tym co najcenniejsze i może uratować drugiego człowieka. Serdecznie dziękujemy!

Podziękowania należą się również Nadleśnictwu Czarna Białostocka za piękne choinki, które mogliśmy przekazać naszym krwiodawcom w prezencie oraz Kołu Gospodyń Wiejskich z Klimówki za słodki poczęstunek. Decyzją uczestników słodycze otrzymane z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku zostały przekazane do Przedszkola w Kuźnicy.

To pierwsza, ale nie ostatnia zbiórka w naszej miejscowości!